Krátka správa č. 49/2022

Pozvánka na GIS Day na SvF 2022
autor: Ing. Ingrid Geisseová, 10.11.2022

Vážený člen KGK,

preposielame Vám pozvánku na GIS Day na SvF STU v Bratislave, ktorú organizuje Katedra globálnej geodézie a geoinformatiky a Katedra vodného hospodárstva krajiny dňa 15.11.2022.

Milí kolegovia,

radi by sme Vás pozvali na oslavu medzinárodného dňa geografických informačných systémov GIS day na SvF, ktorá sa uskutoční v utorok 15.11.2022 od 15:30 v hybridnej podobe: naživo v miestnosti B319 (BAT) na Stavebnej fakulte STU v Bratislave alebo online cez platformu Google Meet (odkaz: https://meet.google.com/rvz-eckq-sdi?authuser=0&pli=1).

Registrácia vopred nie je potrebná.

Opäť sme pre Vás a Vašich študentov pripravili prednášky a workshop, ktoré priblížia využívanie GIS v praxi.

Naše pozvanie prijali:

  • Ivana Ivanová (School of Earth and Planetary Sciences, Faculty of Science and Engineering, Curtin University, Perth, Australia) s príspevkom „Delíme sa o (priestorové) dáta FAIRovo?“.
  • Lenka Starková (Západočeská univerzita v Plzni), ktorá predstaví stredoveké mestské aglomerácie v Iraku v kontexte archeologického diaľkového prieskumu Zeme.
  • Z USA sa pripojí Dean Djokic (ESRI, California) s príspevkom v angličtine venovanom geomorfologickým charakteristikám terénu a extrakcii hydrografických prvkov.
  • Martin Kubáň (KAJO s.r.o.)  predstaví web GIS aplikáciu na vyhľadávanie Nature Based Solutions.
  • Záverečnú prednášku prednesie Jaroslav Burian (Univerzita Palackého v Olomouci), ktorý sa povenuje mapám a GIS v outdoorových aktivitách.
  • Podujatie zakončí Martin Tuchyňa (Ministerstvo životného prostredia SR) workshopom zameraným na DPZ & Copernicus – možnostiam vyhľadávania, prístupu a možností využitia družicových snímok v aplikačnej praxi.

Účastníci podujatia majú možnosť získať 5 licencií softvéru ArcGIS od spoločnosti ESRI a darčekové predmety od Stavebnej fakulty STU.

Aktuálne informácie nájdete na stránke www.svf.stuba.sk/kggi/gis-day-na-svf-2022 alebo na udalosti na facebooku www.facebook.com/events/6076200202409353/ .

Budeme radi, ak sa k nám v utorok pridáte!

V mene organizačného tímu „GIS day na SvF“

Pozvánka (PDF, 567 KB)